Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Výsledky 11 až 18 z 18

Téma: Nové pravidlá správcu národnej domény .sk sťažia život podvodníkom

Domainer
    Členom od
    May 2015
    Lokalita
    SK
    Keď sme pri tom SK-NICu, tak prišlo mi dnes mailom: https://www.nasadomena.sk/
    V podstate ide o iniciatívu ktorá sformulovala výhrady ktoré mám dlhodobo aj ja.
    Čo si o tom myslíte?

Myslienky su rozhodne dobre (miestami az "prilis" dobre), nemozem sa vsak zbavit pocitu ze ide o kampan konkretneho cloveka (MT), ktory si tymto haji predovsetkym svoje biznisove zaujmy (WS). Mam pocit, ze to, co sa v historii .sk udialo a teraz na to nadavame, sa chysta udiat znova a toto je sucast populistickeho boja o ziskanie domeny pod spravu (resp. zabezpecenie si pristupu k rozhodovaniu o nej). Aj preto som sa rozhodol iniciativu nepodporit.

Okrem ineho si myslim, ze ak by sa stal novym spravcom registra napr. tolko omielany CentralNic, mohlo by to znamenat pre slovensku domenu svetlu buducnost. Alebo inak, urcite by to nebolo to najhorsie co sa moze stat. Preto bez konkretneho znenia zmluvy a podmienok za ktorych bude novy spravca spravovat domenu by bolo podla mna kratkozrake to rovno odsudit s plytkou argumentaciou typu "nedajme si nasu domenu". Toto prenechajme populistickym politikom...

Moj nazor.
    aftermarket.sk

Domainer
    Členom od
    May 2015
    Lokalita
    SK
    Myslíš že by to mohlo byť aj horšie ako je to dnes?
    Ak to nebude z kaluže do blata, tak sa to dá iba uvítať, i keď na druhej strane je jasné, že MT si na tomto napĺňa svoje politické ambície.

Skor ide o to, ze uz to bolo (je) tak zle, ze sa s tym nieco proste robit muselo. A ked sa tam nevopchas teraz, tak sa to pravdepodobne zas na dlhy cas zabetonuje a pristup k domene nebude.

Ja som sa teda na ziadnom rokovani osobne nezucastnil, takze nemozem objektivne posudit, z toho co som pocul a cital mi vsak vychadza, ze MT chcel znizovat ceny domen pri zachovani starej politiky cenovych hladin. Co v praxi znamena, ze WS by mal vdaka svojej aktualnej pozicii na trhu spolu s par dalsimi vacsimi registratormi vyrazne nizsie ceny nez novi registratori a rozdiely by sa prehlbovali. Zbavil by sa tym padom normalnej malej konkurencie, ktora by mohla eventualne vyrast, pretoze by musel niekto cele to stadium vo vyssej cenovej hladine zadotovat.

Hovorim o tomto:

Urcite je fajn ze sa nieco deje, lenze sprava domeny je co sa prijmu z poplatkov za domeny tyka super vec. Naklady spojene so spravou nerastu priamo umerne s poctom domen, co znamena, ze zisk je s narastajucim poctom domen vyssi a vyssi. A to sa velkym biznismenom strasne paci. Toho sa teda trochu bojim.
    Pripojené obrázky Pripojené obrázky
    aftermarket.sk

Domainer
    Členom od
    May 2015
    Lokalita
    SK
    Stav, kedy dlhé roky platili cenové hladiny, spôsobil SK-NIC, nie WS.
    Aj WS musel raz začať a prekonať túto prekážku, aby dosiahol na množstevnú zľavu. Ja to ako problém nevnímam, ak sa to podarilo WS, môže sa to podariť aj hocikomu inému. Stačí osloviť pár domainerov a hneď si ako registrátor na úrovni 1001+

Nepochopil si ma. Ked sa minuly rok prerokovavali ceny, tak sa riesilo zrusenie roznych cenovych hladin podla poctu domen registratora. MT bol udajne proti - chcel to zachovat. Keby som bol najvacsi registrator a chcel si posilnit svoje postavenie, tiez by som bol za ich zachovanie.

Ktory domainer bude platit viac len aby ta podporil? Pri starych cenach mi to vychadza na 13 900 Eur bez DPH. Tolko by si musel zadotovat, aby si bol konkurencieschopny a dostal sa na 10000 domen. To nie je vela. Ale preco by si to chcel platit... Mna sa to teda az tak netyka, ale nevidim iny dovod byt proti flat pricingu.
    aftermarket.sk

Domainer
    Členom od
    May 2015
    Lokalita
    SK
    Len si treba uvedomiť, že každý registrátor raz začínal prvou doménou, teda aj WS musel na začiatku platiť tých 19,90€. Ak by som sa na to díval z tohto uhla pohľadu asi tiež hlasujem proti. Či je to prospešné aj pre komunitu je už druhá otázka.

Situacia bola ina, trh vznikal, vsetci na tom boli rovnako. Ale ja to beriem, rozumiem tomu, ze na zaciatku to mali rovnake. Len nevidim dovod to zachovavat, a uz vobec nie z pohladu WS. Im to moze byt uplne jedno pri ich aktualnom obsadeni trhu.
    aftermarket.sk

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Oprávnenia k prispievaniu