Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Online hračkárstvo - kritika

Domainer
    Členom od
    May 2015
    Lokalita
    SK

Online hračkárstvo - kritika

Chceme redizajnovať hračkárstvo Plyšáci.sk - http://www.plysaci.sk, ktorého cieľovka je myslím každému jasná.
    Pre inšpiráciu by som si rád prečítal zopár názorov akým smerom sa pri tom uberať. Napíšte mi, čo sa vám tam páči/nepáči, čo by ste ponechali, odstránili, atď.
    Dík za každý názor.

Domainer
    Členom od
    Nov 2014
    Lokalita
    Mimozemsko
    Urcite by som vyhodil toto:

Kód:
    Chyba v SQL syntaxi

SQL chyba : Duplicate entry '0e2d85b6330908fcef760ecb07659f2d' for key 'PRIMARY'

Riadok : 127

Súbor : sessions.php

Dizajn velmi hodnotit nebudem, niesom dizajner ani cielovka, a myslim ze to az na to oranzove pozadie hore ujde.

Hral by som sa predovsetkym s pouzitelnostou toho webu. Myslim, ze dnes je tiez velka skoda nevyuzit responzivitu. Ked navstevnik otvori web na desktope/laptope, snazil by som sa mu naservirovat rozumne mnozstvo produktov above the fold. Tu si mozes dovolit sidebar, menu atd, len treba zvazit co je pre navstevnika podstatne a prinosne. Na sirokouhlych zariadeniach sa zas da ist do sirky, tak preco ten priestor nejako rozumne nevyuzit.
    Na mobile by som zas orezal nepodstatnosti, listy/bary/webdizajnove parady a serviroval priamo to podstatne; Logo (identitu webu), zbalene menu a rovno produkty (netreba zabudnut na vyhladavanie a filtrovanie). Z mojej skusenosti ludia cez mobil nakupuju stale malo, ale ich prvy kontakt s obchodom je cim dalej castejsie prave z mobilnych zariadeni.

Z toho usudzujem, ze ludia chcu v malom formate prehladny, priamociary katalog produktov s cenami, ktory vyhladavaju vtedy, kedy ich to zrovna napadne.
    Dalsie detaily a objednavka sa vacsinou riesi na vacsom zariadeni z pohodlia domova. To je podla mna kluc k uspechu - zaujat pri prvom kontakte a nepokazit to v dalsich krokoch.

Inak, niesom si celkom isty cervenym tlacitkom Kupit. Mozno by to stalo za to vyskusat aj ine farby v ramci A/B. Mozes prezradit nejake statistiky shopu? navstevnost/objednavky/mesiac

Domainer
    Členom od
    May 2015
    Lokalita
    SK
    Kde ti zobrazuje tú chybu v sql syntaxi? ja ju tam nikde nevidím... díky za konštruktívnu kritiku, určite zohľadníme minimálne responzivitu a oranžové pozadie tiež nejako poriešime, len zatiaľ nevieme ako a nechceme ísť z kaluže do blata...

Pokiaľ ide o štatistiky, shop je dlhodobo "zatvorený", nedajú sa v ňom robiť objednávky, ale v časoch keď fungoval išlo o desiatky objednávok týždenne pri cca 200 návštev denne, pred Vianocami to boli desiatky objednávok denne pri návštevnosti cca 600 - 700 ľudí.
    Súčasná návštevnosť sa pohybuje okolo 150 denne.

Inak sortiment hračiek celkovo nie je nič moc, pri značkových hračkách sú nízke marže a napríklad také Lego si treba objednať rok vopred, lebo potom už niektoré druhy buď nezoženieš vôbec, alebo ich kúpiš už za vyššie ceny... Ďalej mnoho hračiek sa predáva iba počas reklamnej kampane v TV, potom sa už prestanú predávať, najväčší dodávatelia neposkytujú žiadne výstupy - každý tovar treba ručne nahadzovať, atď... (snáď som potencionálnu konkurenciu aspoň trochu odradil)
    Last edited by AK74; 12.08.2016 at 18:34.

Domainer
    Členom od
    Nov 2014
    Lokalita
    Mimozemsko
    Sql error je zazracne prec. Neviem co si o tom mysliet. Zeby sa podarilo vasmu systemu prave pri mojom pristupe vygenerovat kolizny par pre sessid?

Vdaka za insight k hrackam, cenne info. Idete rebrandovat na ehracky?

Domainer
    Členom od
    May 2015
    Lokalita
    SK
    je dosť možné, že s tým vtedy niečo programátor robil, zrejme preto tá chyba ale už tam našťastie nestraší
    ehracky, ihracky a podobné zameniteľné a mätúce varianty nie sú naše domény a ani som sa nesnažil ich chytiť, má to niekto iný

Domainer
    Členom od
    Nov 2014
    Lokalita
    Mimozemsko
    hmm, tak hrackarstvo.sk? to by mohlo byt zaujimave.

Domainer
    Členom od
    May 2015
    Lokalita
    SK
    áno, tam tiež plánujeme shop, dúfam že to bude zaujímavé

Osobne nevidím dôvod to redizajnovať. Neni to úžasné, ale sú aj oveľa horšie shopy a existujú. Toto aj vzhľadom na svoju návštevnosť stačí.
    Redizajn zaberie veľa času, úsilia, nervov, financií... Ak to neplánuješ hneď po redizajne rozbehnúť mega vo veľkom, tak by som sa tým ani nezaoberal. Keď už, tak na to hračkárstvo nahoďte úplne nový dizajn, ale toto redizajnovať by som minimálne prehodnotil. Stavím sa, že vo svojom portfóliu máš zaujímavejšie projekty s väčším potenciálom, ktoré by si zaslúžili, aby si sa im viac venoval a posunul ich

Domainer
    Členom od
    May 2015
    Lokalita
    SK
    díky za zaujímavý postreh

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Oprávnenia k prispievaniu