Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: Pozor na Register obchodných spoločností - nenechajte sa o****ť

Pozor na Register obchodných spoločností - nenechajte sa o****ť

Ak u nás hľadáte šmejdov, väčšinou nemusíte chodiť ďaleko. Títo si však dokonca nájdu rovno Vás...

Dnes robím poriadky a skartujem. Narazil som na obálku od spoločnosti s fikaným názvom: Register obchodných spoločností
    Keď mi to svojho času prišlo, nemusel som ani otvoriť schránku na to aby som vedel že je to ďalší pokus (popri iných asi 20-30) vylákať nejaký ca$h z novo registrovanej spoločnosti. Toto je však o to prízemnejší a primitívnejší pokus, že sa svojím názvom snažia navodiť pocit, že nemáte na výber - je to vaša povinnosť. To však rozhodne nieje. A prosím Vás, ba čo viac, ja žiadam, neplaťte tímto a im podobným šmejdom nikdy ani korunu. Ja viem, je to do oči bijúca hlúposť a nik normálny by to nikdy nezaplatil. Keď však budete chvíľu listovať výsledkami Googlu na názov tejto spoločnosti, zistíte, že existuje množstvo ľudí, ktorí zaplatili. A veľa z nich sa nemôže z blúdneho kruhu ročných poplatkov dostať, kvôli dômyselne nastaveným podmienkam.

Takže pozor, ctený novopečení podnikatelia! Ak u Vás v schránke pristane niečo, čo by sa nápadne podobalo na toto:

a nebodaj bude vo vnútri rovno vložený šek

urobte správnu vec;
    Vyhadzujte, páľte alebo si to vyveste v hall of shame. Hlavne neplatiť!

Aj vďaka takýmto spoločnostiam má zmysel vytvoriť a viesť online databázu šmejdov - slovenský blacklist. Pridá sa niekto?
    Pripojené obrázky Pripojené obrázky

Domainer
    Členom od
    May 2015
    Lokalita
    SK
    Takýchto spoločností je veľa, nedávno to bol 123adresar.sk a predtým ma oslovila nejaká poľská spoločnosť s návrhom zápisu našej ochrannej známky do nimi spravovaného "registra" za poplatok tuším nejaký 199 eur, no nekúp to
    By ma zaujímalo koľko ľudí im zaplatí ale asi dosť keď sa im to oplatí robiť.

Oprávnenia k prispievaniu