Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Parkovanie SK domen [2020]

Parkovanie SK domen [2020]

Mame tu rok 2020 a stale viac ludi pouziva vlastne landing pages, alebo domeny smeruje na svoje ine projekty. Kazdy sa snazi vytazit z trafficu maximum a vyuzit ho tam, kde si mysli ze ma pre jeho potreby najvacsiu hodnotu.

Zaujima ma vsak, ci parkujete SK domeny, alebo ci monetizujete traffic aj alternativne, nez len redirectom na vlastne projekty ale for-sale landing page.

Ja osobne SK domeny neparkujem a pohravam sa s myslienkou ze by som to mozno skusil. Chcel by som vsak vediet, ci od toho mozem nieco ocakavat, alebo je to uplna strata casu. Traffic wise sa bavime o cca. 300 navstevach u mojich "parkovatelnych" domen, co teda nie je vela a prave kvoli tomu sa mi do toho velmi nechce.
    aftermarket.sk

VIP
    Členom od
    Mar 2015
    Parking crew? Sedo?
    je to dost tazko posudit ked nemas hordu trafiku. chcelo by to nazor od niekoho co ho ma. aj tak ale je to isto horsie ako pred par rokmi.

Parking sel hodne dolu behem poslednich let ... ja nemam teda ani moc CZ/SK traffic, spise zahranicni, ale slo to dolu vsechno brutalne.

Vyuzivam vlastni system na prehazovani a vyhodnocovani mezi Parkingcrew, Bodis, Skenzo a testuju Parklogic, se kteryma ted budem mit nejaky testovaci deal s jejich novym partnerem.

Pak mam nejakej plan - ale nemam cas - vyzkouset monetizaci jinym zpusobem - pripravuju web ktery se obsahove generuje z RSS ctecek, mel by fungovat podle vstupnich klicovych slov (z domeny, requesturi a referer) a nabidnout tak obsah ktery clovek asi hleda + to prospikovat reklamou a afiliatem, ale nedari se mi dostat do tech rozumnych sitich (nelibi se jim ten muj web )

Mas niekde zivu ukazku?

Ja velmi basic riesenie postavene na affile na niekolkych domenach pouzivam, a v podstate to aj funguje, chcelo by to ale vychytat to cielenie. Teraz tam mam natvrdo klucove slova nastavene pre jednotlive domeny a DB o cca milion produktoch, z ktorych sa snazim najst tie najrelevantnejsie. Zatial to vsak je iba velmi "early bird na kolene" verzia, ktora je postavena na built-in fulltext vyhladavani v mariadb, co je teda doost slabe.

Chcel by som to prehodit na Sphinx, ale neviem kedy sa k tomu realne dostanem a tiez si niesom uplne isty, ci to bude mat vysledky, ktore by som od toho chcel.

Inak affil siete nemaju radi direct traffic z domen na inzerentov, ale pokial mas web z ktoreho navstevnika posielas, malo by to byt OK. Samozrejme, ten web asi musi splnat aspon zakladne pravidla, ale nepride mi, ze by bol tato idea vyslovene v konflikte.

Mozno by vedel viac povedat Stefan
    aftermarket.sk

mam to jako news page https://geebun.com

Aha, tak to je nieco uplne ine nez smer ktorym som siel ja ale vyzera to velmi dobre, hlavne sa to tvari ako full-fledged web.

Ja som sa sustredil priamo na produkty, ale okruh domen na ktore to ide pouzit je velmi uzko obmedzeny. V podstate EMD s aspon minimalnym trafficom funguju, ale na zvysok by to chcelo skor nieco kontextove, idealne aby sa to dokazalo ucit podla spravania navstevnikov danej domeny a ponukat relevantnejsi obsah/odkazy/produkty...
    aftermarket.sk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Oprávnenia k prispievaniu